Usługi IT

Rozwiązania sprzętowe

Rozwiązania sprzętowe

Zapoznaj się z właściwościami produktów:

Dlaczego warto wybrać rozwiązania Synology?

DiskStation Manager (DSM) to intuicyjny system operacyjny oparty na sieci Web, który działa na każdym serwerze Synology NAS. Został zaprojektowany tak, aby ułatwiać zarządzanie danymi: dokumentami, zdjęciami, muzyką, filmami i innymi ważnymi zasobami cyfrowymi. Oprogramowanie Synology NAS oferuje więcej niż tylko przechowywanie danych. DSM oferuje również dostęp do szerokiej gamy aplikacji i usług, które zapewniają rozrywkę i zwiększają wydajność w pracy.

Serwer plików dla sieci lokalnej

Synology umożliwia dostęp do danych i wysoką wydajność odczytu i zapisu nawet dla dużej ilości użytkowników. Użytkownicy mogą przechowywać dane na serwerze i korzystać z nich podobnie jak z innych zasobów sieciowych poprzez standardowe otoczenie sieciowe (Windows, MacOS, Linux). Połączenia mogą być realizowane poprzez protokoły CIFS / SAMBA / AFP / NFS. Synology oferuje możliwości konfiguracji praw dostępu do poszczególnych zasobów nawet na poziomie plików dla użytkowników lub grup. Obsługa WebDAV i CalDAV do pracy zdalnej.

Obsługa protokołu iSCSI i wirtualizacji

Synology umożliwia dostęp do wybranych wolumenów także za pomocą protokołu iSCSI (z obsługą Thin Provisioning), co pozwala na podłączenie przestrzeni na dysku sieciowym do Windows Server lub Linux za pomocą sieci(system widzi je jako dysk lokalny). Idealne do wykorzystanie dysku sieciowego jako magazynu dla baz danych, systemów wirtualizacji czy backupu. Synology może obsługiwać też podłączanie danych do siebie i rozbudować swoją pojemność przez połączenia iSCSI. Dyski sieciowe Synology zgodne są z VMware VSphere 5 i VAAI, Hyper-V oraz Citrix.

Rozwiązania biznesowe gotowe użycia

Dyski sieciowe Synology przygotowane są w pełni do pracy w środowisku biznesowym. Bezpłatne aplikacje Synology takie jak: Mail Server (serwer pocztowy), Print Server (serwer wydruku dla sieci lokalnej oraz obsługa AirPrint i Google Print), Syslog Server (zbieranie logów z urządzeń w sieci), Server VPN (z obsługą Open VPN oraz PPTP) czy Cloud Service – te aplikacje są bezpłatne i gotowe do użycia w dowolnym momencie. Dodatkowo Synology oferuje wbudowany i wydajny serwer www z obsługa PHP i MySQL do publikacji własnych serwisów internetowych(możliwość instalacji CMS WordPress i Joomla).

Wydajny i bezpieczny serwer FTP

Dyski sieciowe Synology wyposażone są w standardowy serwer FTP. Dzięki niemu i łatwemu zarządzaniu użytkownikami można udostępniać dysk jako źródło plików dla Klientów (możliwy zapis, odczyt, modyfikacja – zależne od praw dostępu). Ważne i poufne dane mogą być bez problemów przesyłane przez Internet dzięki SFTP wykorzystującym protokół szyfrowany SSL/TLS. Pełna kontrola pasma i log transferu dla grup użytkowników oraz pojedynczych osób. Idealne narzędzie do bezpiecznego i szybkiego udostępniania danych i powierzchni dyskowej w biznesie.

System monitoringu video

Synology posiada wbudowaną aplikację pozwalającą na wykorzystanie kamer sieciowych do monitoringu video. Serwer pozwala na zapis, odtwarzanie obrazu z kamer. Powiadamia e-mail o alarmach. System inteligentnej analizy video. Detekcja ruchu, kradzieży, pozostawienia przedmiotów i wiele więcej. Podgląd video sygnału z kamer na żywo przez przeglądarkę. Kamery IP dedykowane dla tych rejestratorów video dostępne są tutaj. Wydajność Synology to obsługa do ponad 50ciu kamer FullHD i możliwość zapisu do 250fps dla sygnału 1080p.

Pełna kontrola dostępu do danych

Synology pozwala na zarządzanie kontami użytkowników. Każdy użytkownik może mieć inne uprawnienia do poszczególnych zasobów. Konfiguracja ustawień jest prosta, jednak przy nieskomplikowanej konfiguracji urządzenie może działać w sieci opartej na Windows Active Directory (w tym Windows Serwer 2012) lub LDAP. Dyski sieciowe Synology mogą być też serwerem LDAP i Radius. Oferuje także pełne zarządzanie na poziomie list dostępu (ACL).

Backup danych – kompletne rozwiązanie

Synology pozwala na prowadzenie bieżącej archiwizacji plików z komputerów podłączonych do sieci komputerowej. Do każdego zestawu dołączone jest bezpłatne oprogramowanie bez limitu ilości instalacji. Możliwy jest również backup danych składowanych na serwerze Synology. Kopia zapasowa może być zapisywana na zewnętrznym dysku twardym podłączonym poprzez port USB, lub eSATA lub na zdalnym Synology lub rsync.

Print Server – drukowanie bez limitów

Współdzielenie drukarki USB w sieci jest niezwykle łatwe. Wiele dostępnych na rynku urządzeń zostało zweryfikowanych pod względem kompatybilności. Zainstalowane oprogramowanie Print Server, wraz z kreatorem dodawania drukarki, ułatwia wiele czynności, które przy konkurencyjnych urządzeniach są skomplikowane. Dodatkowo obsługiwana jest technologia Apple Air Print oraz Google Cloud Print.

Mobilne zarządzanie serwerem

Aplikacja DSM jest dostępna w ergonomicznej wersji mobilnej, która zapewnia usłudze IT mobilność wymaganą do nadzorowania stanu sieci, bezpieczeństwa serwera i usług DSM z dowolnego miejsca. DS file umożliwia przeglądanie i wyświetlanie plików w dowolnym miejscu na urządzeniu przenośnym. Dodatkowo dostępne są aplikacje DS Audio i DS Video do obsługi mobilnej plików multimedialnych.

Chmura i synchronizacja plików.

Obecnie większość osób codziennie przełącza się pomiędzy wieloma urządzeniami, co sprawia, że przechowywanie w chmurze staje się coraz bardziej popularne. Czasami nasze całe życie produkcyjne – raporty, notatki, referencje – opiera się na chmurze, co oznacza, że bardziej niż kiedykolwiek potrzebujemy ekonomicznego, wysoce wydajnego, całkowicie prywatnego rozwiązania w chmurze. Firma Synology oferuje właśnie takie rozwiązanie, a nawet więcej.

Najnowsze Artykuły

Czy Twoje dane są bezpieczne?

10 Maj, 2019


Dane, które starasz się chronić za pomocą zapór ogniowych
i haseł, prawdopodobnie wciąż przeciekają przez Twoje palce.
Na pewno zdajesz sobie sprawę, jakie konsekwencje może
wywołać zgubienie lub kradzież komputera z ważnymi dla
Twojej firmy danymi. Podobne zagrożenie niesie niekontrolowany
wyciek informacji spowodowany w sposób świadomy lub
nieświadomy przez użytkowników. Przedstawiamy Państwu rozwiązanie tych problemów.

Artykuł

Nowy atak na e-mail

5 Marzec, 2019


Niedawno pojawił się nowy dobrze przygotowany atak skierowany na skrzynki pocztowe użytkowników portalu Interia.pl. Tym razem sprawcy przygotowali atak dość dokładnie. Bardzo trudno jest odróżnić wiadomość oszustów od zwykłej, serwisowej. Jednak jest możliwość.

Artykuł