Backup

Ochrona Danych

Ochrona Danych

NAKIVO Backup & Replication Enterprise to oprogramowanie pozwala skutecznie zabezpieczyć systemy wirtualne dla środowisk VMware, Hyper-V jak i również w chmurze Amazon EC2.

Dzięki łatwemu i szybkiemu wdrożeniu pozwala w kilka minut rozpocząć wykonywanie backupu obrazów maszyn wirtualnych, a tym samym pozwala a szybkie przywrócenie systemu do działania w przypadku awarii. Licencja jest dostępna w wariancie dla VMmare lub Hyper-V.

NAJWAŻNIEJSZE FUNKCJE

Bezagentowy backup danych

Wsparcie Microsoft Hyper-V 2016 oraz VMware vSphere 6.5

Licencjonowanie per gniazdo fizycznego procesora

Kompresja i deduplikacja w obrębie całego repozytorium backupu

Łatwe wyszukiwanie i kasowanie niepotrzebnych backupów

Weryfikacja backupu i migawek

Ochrona kontenera

Szyfrowanie przy użyciu AES256bit

Pomijanie plików tymczasowych i pliku wymiany

Replikacja backupu

Przywracanie na poziomie plików

Backup off-site, do Amazon Cloud i MS Azure

Obsługa backupu on-line aplikacji krytycznych

Kompatybilność z QNAP

Kompatybilność z Synology

System licencjonowania NAKIVO Pro Essentials umożliwia nabycie minimum 2 licencji a maksymalnie 6. System licencjonowania Nakivo określa odpowiednią licencję w zależności od środowiska na którym pracują maszyny wirtualne. Przykładowo, jeśli mamy jeden serwer z 2 gniazdami procesora możemy wybrać dowolną licencję, natomiast w przypadku 4 serwerów z 8 gniazdami procesorowymi możemy wybrać jedynie licencje Pro lub Enterprise.

FUNKCJE NAKIVO
które zachwyciły użytkowników VMware na konferencji VMUG 2018

Instalacja na NAS QNAP

NAKIVO nie wymaga dedykowanej platformy sprzętowej lub systemowej do instalacji. Możemy utworzyć serwer backupu na dowolnej maszynie z systemem Linux lub Windows, ale także zainstalować aplikację na NAS QNAP.

Globalna deduplikacja

Deduplikacja pozwala na ograniczenie wielkości backupu poprzez wykluczanie z backupu bloków, które już w nim istnieją. W ten sposób możemy zminimalizować ilość danych przechowywanych w repozytorium.

NAKIVO Backup & Replication automatycznie wykorzystuje deduplikację podczas tworzenia każdego z backupów w ramach całego repozytorium backupu. Niezależnie do tego, czy backupujemy maszyny wirtualne z VMware, Hyper-V czy instancje AWS EC2, deduplikacja pozwoli wykluczyć powtarzające się bloki.

Flash VM Boot

NAKIVO Backup & Replication automatycznie wykorzystuje deduplikację podczas tworzenia każdego z backupów w ramach całego repozytorium backupu. Niezależnie do tego, czy backupujemy maszyny wirtualne z VMware, Hyper-V czy instancje AWS EC2, deduplikacja pozwoli wykluczyć powtarzające się bloki.

Najnowsze Artykuły

Favicon jako super-cookie

24 lutego, 2021


Favicony – wydaje się, że te małe niepozorne ikonki istnieją tylko w celach wizualnych, nic bardziej mylnego. Według badaczy z University of Illinois w Chicago można je wykorzystać do omijania trybu incognito czy VPN i nadal zbierać informacje o użytkownikach Supercookie, bo tak zostało to nazwane wykorzystuje favicony do tego, aby przypisać odwiedzającym witrynę unikalny identyfikator. W przeciwieństwie […]

Artykuł

Cyberatak na Pogotowie Ratunkowe we Wrocławiu.

4 stycznia, 2021


Pogotowie Ratunkowe we Wrocławiu padło ofiarą ataku ransomware. W związku z incydentem pracownicy pogotowia zostali poproszeni o utworzenie rachunków w Biurze Informacji Kredytowej, w celu zminimalizowania wykorzystania ich danych do zaciągnięcia kredytów.  Cyberataku dokonano 12 grudnia ale informacje dopiero teraz zostały przekazane ze względów bezpieczeństwa postępowania, które prowadzi obecnie prokuratura. Nie ujawniono dokładnych szczegółów ataku […]

Artykuł

Programy do usuwania szkodliwego oprogramowania

18 listopada, 2020


Nasze komputery codziennie są narażane na ataki szkodników. Problem pojawia się gdy program antywirusowy ich nie wykryje. Oto programy, które wykrywają i usuwają te zagrożenia.

Artykuł