Backup

Ochrona Danych

Cyber ochrona

Czym jest Acronis?

Acronis to znany producent oprogramowania do tworzenia kopii zapasowych, przywracania danych po awarii i bezpiecznego dostępu do danych dla użytkowników domowych, małych i średnich firm oraz przedsiębiorstw.

Rozwiązania Acronis obejmują oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych serwerów fizycznych, wirtualnych i chmurowych, zarządzanie magazynami danych, bezpieczne współdzielenie plików i rozsyłanie systemów. Produkty Acronis, oparte na mechanizmie Acronis AnyData Engine, to proste, kompletne i bezpieczne rozwiązania ochrony danych lokalnych, zdalnych, w chmurze i na urządzeniach mobilnych. Gdy chodzi o dostarczanie rozwiązań cyber-ochrony nowej generacji, Acronis jest niepodważalnym liderem.

Acronis Cyber Backup

To najprostsze w obsłudze, ale też najskuteczniejsze i najbezpieczniejsze rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych.

Zabezpiecza wszystko na swoich komputerach z systemem Windows przed zagrożeniami związanymi z utratą danych, m.in. awariami sprzętu, oprogramowania, przypadkowymi usunięciami oraz cyber atakami. Wystarczy naprawdę niewiele, aby chronić swoje dane biznesowe, zapewnić ciągłość biznesową oraz zaoszczędzić czas i pieniądze.

Acronis Disk Director

To wszechstronne i bardzo ciekawe rozwiązanie, pozwalające nam szybko i łatwo administrować zainstalowanymi w naszym komputerze dyskami twardymi, odzyskiwać usunięte partycje oraz zabezpieczyć dane przed ich utratą. Oprogramowanie oferuje nam wiele przydatnych opcji. Wśród nich możemy znaleźć.

True Image

1.Rozwiązanie

Tylko jedno rozwiązanie łączy w sobie funkcje tworzenia kopii zapasowych i zabezpieczenia przed złośliwym oprogramowaniem, aby zapewnić ochronę przed aktualnymi zagrożeniami — od wypadków, przez awarie, po ataki.

2.Możliwość

Acronis True Image daje nam możliwość tworzenia obrazów dysków twardych, partycji, plików lub folderów. Oprogramowanie daje nam dwie opcje kreowania obrazów.

3.Standardowa

Pozwala na tworzenie obrazów całych dysków twardych, wraz z systemem operacyjnym, aplikacjami, danymi i ustawieniami użytkownika. W razie utraty całości lub części danych możliwe jest przywracanie stanu komputera bez konieczności ponownej instalacji systemu operacyjnego.

4.Selektywna

Pozwala na tworzenie i przywracanie obrazów wybranych plików i folderów, takich jak np. folder Moje Dokumenty. Acronis True Image udostępnia nam intuicyjny kreator, umożliwiający nam wykonywanie wszystkich etapów tworzenia obrazu.

Cyber Backup

  • Licencja jest wieczysta, jednakże zawiera 12 miesięcy bezpłatnych aktualizacji
  • Program jest dostępny w polskiej wersji językowej
  • Kompatybilność z systemami Windows od 7 do 10 w wersjach 32 i 64-bit, oraz OS X Mavericks 10.9 lub nowszą
  • Z powodzeniem może być stosowany w domu, firmie, instytucji rządowej
  • AAP - wsparcie techniczne 24h/7

Disk Director

  • Podstawowe jak tworzenie, usuwanie, dzielenie, scalanie, formatowanie, kopiowanie i zmianę oznaczenia partycji
  • Rzadziej spotykane w tego typu oprogramowaniu - wykrywanie błędów na dysku, konwertowanie typu partycji, defragmentację, tworzenie archiwów lustrzanych czy też rozkładanie woluminu na kilku dyskach. Jedną z zasługujących na uwagę jest funkcja Acronis Recovery Expert, która pozwala przywracać utracone partycje na dyskach.

Najnowsze Artykuły

Favicon jako super-cookie

24 lutego, 2021


Favicony – wydaje się, że te małe niepozorne ikonki istnieją tylko w celach wizualnych, nic bardziej mylnego. Według badaczy z University of Illinois w Chicago można je wykorzystać do omijania trybu incognito czy VPN i nadal zbierać informacje o użytkownikach Supercookie, bo tak zostało to nazwane wykorzystuje favicony do tego, aby przypisać odwiedzającym witrynę unikalny identyfikator. W przeciwieństwie […]

Artykuł

Cyberatak na Pogotowie Ratunkowe we Wrocławiu.

4 stycznia, 2021


Pogotowie Ratunkowe we Wrocławiu padło ofiarą ataku ransomware. W związku z incydentem pracownicy pogotowia zostali poproszeni o utworzenie rachunków w Biurze Informacji Kredytowej, w celu zminimalizowania wykorzystania ich danych do zaciągnięcia kredytów.  Cyberataku dokonano 12 grudnia ale informacje dopiero teraz zostały przekazane ze względów bezpieczeństwa postępowania, które prowadzi obecnie prokuratura. Nie ujawniono dokładnych szczegółów ataku […]

Artykuł

Programy do usuwania szkodliwego oprogramowania

18 listopada, 2020


Nasze komputery codziennie są narażane na ataki szkodników. Problem pojawia się gdy program antywirusowy ich nie wykryje. Oto programy, które wykrywają i usuwają te zagrożenia.

Artykuł