Programy do usuwania szkodliwego oprogramowania


 

Programy do usuwania szkodliwego oprogramowania

18 listopada, 2020

Co zrobić gdy nasz program antywirusowy nie reaguje na wszystkie zagrożenia? Z pewnością każdy z Państwa spotkał się z „samoinstalującymi” i bardzo irytującymi paskami narzędzi czy nachalnymi dodatkami reklamowymi. Wiele z tych programów stanowi zagrożenie bezpieczeństwa dla naszego narzędzia pracy, gdyż nie dość że są one uciążliwe, to mogą wykradać dane i spowalniać nasz sprzęt. Większość z nas spotyka się z tego typu problemami na co dzień, czy to podczas przeglądania Internetu, czy też instalacji oprogramowania ze stron internetowych. To wtedy najczęściej dochodzi do nieświadomego zainfekowania naszego sprzętu takimi „szkodnikami”. Zazwyczaj z większością tych problemów radzą sobie posiadane przez nas programy antywirusowe, jednak nie zawsze i nie ze wszystkimi.

Kiedy zależy Państwu na szybkim, doraźnym usunięciu zagrożenia, można zastosować jedno z poniższych rozwiązań, które mogą w tej sytuacji pomóc.

IObit Malware Fighter – to sprawdzone i zaawansowane narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania i programów szpiegujących. Wykrywa, a następnie usuwa najgłębsze infekcje i chroni komputer przed różnymi potencjalnymi programami szpiegującymi, reklamowymi, trojanami, keyloggerami, botami, robakami i porywaczami w czasie rzeczywistym.

Link do darmowego pobrania:

IOBIT

AdwCleaner – narzędzie pobrane już ponad 200 milionów razy ! Umożliwia użytkownikowi usunięcie potencjalnie niechcianego oprogramowania. Program w szybki i intuicyjny sposób pozwala na usunięcie śmieci typu adware oraz niechcianych pasków narzędziowych. Co ważne AdwCleaner nie wymaga instalacji. Skanujemy, przeglądamy wyniki i usuwamy to co uważamy za zbędne lub szkodliwe. Po wyczyszczeniu konieczne jest ponowne uruchomienie systemu. Najnowsza wersja oprogramowania jest kompatybilna z systemami Windows 7, Windows 8 i Windows 10.

Link do darmowego pobrania:

AdwCleaner

Malwarebytes – nietypowe oprogramowanie zabezpieczające pozwalające na wykrycie i usunięcie różnego rodzaju złośliwego oprogramowania. Użytkując je, możemy się szybko pozbyć z komputera robaków, wirusów, rootkitów, trojanów, dialerów i oprogramowania szpiegującego. Program ten z powodzeniem może stanowić dodatek do używanego przez nas oprogramowania innej firmy. Jego „nietypowość” polega na tym iż jest on samodzielnym skanerem, posiadającym wersję rozszerzoną, monitorującą używane pliki i odwiedzane strony internetowe. Szczególnie przydatny w sytuacji, gdy inne antywirusy zawodzą, lub gdy nie mamy pewności, czy nasz komputer jest czysty.

Link do darmowego pobrania:

Malwarebytes

Oczywiście najsensowniejszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem problemu jest zmiana oprogramowania antywirusowego na bardziej profesjonalne, co oczywiście wiąże się z wykupieniem odpowiedniej licencji. W tej sytuacji jesteśmy oczywiście do Państwa dyspozycji i służymy radą przy wyborze odpowiedniego rozwiązania.

Zobacz wszystkie artykuły